MUSC Poland

MUSC Poland to jedyny oficjalny fan klub Manchesteru United. Jako datę powstania fan clubu przyjmujemy mecz United z Legią w 1991- wtedy to po raz pierwszy MUSCowicze oglądali United na żywo. Oficjalnie, jako stowarzyszenie istniejemy od grudnia 2007 – wtedy to grupa znajomych, a przede wszystkim zapalonych kibiców Manchesteru United spotkała się w Katowicach i nakreśliła ramy działania Stowarzyszenia. Po dwóch latach działalności MUSC uzyskał upragniony status oficjalnego Supporters Clubu! Wstąpiliśmy do międzynarodowej sieci fan klubów United, co dało nam jeszcze większe możliwości. W chwili obecnej Stowarzyszenie liczy niemal 250 osób!

Oficjalny fan klub- i co z tego?

Dzięki temu, że jesteśmy rozpoznawani przez Manchester United, MUSC posiada pulę biletów na mecze domowe w Premier League, ponadto władze MUSC są w stałym kontakcie z klubem a także jesteśmy zapraszani na konferencje fan klubów odbywające się co dwa lata na Old Trafford.

Jak mogę wstąpić i co z tego mam?

Nabór do MUSC odbywa się każdego roku w kwietniu – to jedyny termin w którym przyjmowani są nowi członkowie. Wynika to z faktu, że MU wymaga od nas byśmy zgłosili wszystkich członków przed rozpoczęciem sezonu i od liczby MUSCowiczów zależy liczba biletów- czyli w interesie nas wszystkich jest by było nas jak najwięcej J

By wstąpić do MUSC należy wypełnić deklarację elektroniczną i na wskazany adres email przesłać wymagane dokumenty, kolejny krok to opłata składki członkowskiej. Na każdym kroku jesteście informowani przez sekretarza o postępach aplikacji. Gdy tylko Wasze środki wpłyną na konto MUSC dostajecie dostęp do forum Stowarzyszeniowego a także zajmujemy się wykupem dla Was OneUnited.

Składka członkowska ogłaszana jest co roku w marcu. W ramach składki członkowskiej MUSC  otrzymujecie OneUnited z paczką a także dostęp do forum MUSC Poland. Z racji, że MUSC nie prowadzi działalności, w składce wliczone są także koszty działalności Stowarzyszenia- stąd wysokość składki jest nieco wyższa niż cena samego OU.

Jako członek MUSC macie prawo do aplikacji o bilety na mecze- w tym na mecze szlagierowe, gdzie w sezonie 2017/18 alokacja MUSC wynosi 23 bilety. Oczywiście, pamiętajcie, że MUSC to niemal 250 osób, ale zazwyczaj wszyscy zainteresowani dostają upragniony bilet na mecz.  MUSC PL nie zarabia na biletach- po każdym meczu nadpłata za bilet jest zwracana do uczestników wyjazdu.

Jesli członkowie MUSC wyrażą taką chęć, Zarząd MUSC organizuje tzw wyjadz zorganizowany- gdzie to Zarząd dba o wszystkie aspekty wyjazdu- nietylko bilet, ale także transport i noclegi.

MUSC nie sprzedaje biletów osobom niebędącym członkami Stowarzyszenia.

Członkowie MUSC spotykają się na corocznym zlocie, lokalnych spotkaniach kibiców a także biorą aktywny udział w wielu turniejach i akcjach charytatywnych! Ponadto do dyspozycji członków mamy forum, na którym każdy może wziąc udział w dyskusji na temat ostatniego meczu czy poszukać wskazówek dotyczących wyjazdu na mecz.

 

Dodatkowe informacje o MUSC znajdziecie na www.musc.pl. Zapraszamy także do kontaktu poprzez nasz fanpage na FB www.facebook.com/muscpoland, możecie także wysłać maila kontakt@musc.pl!

Opracowanie: Agnieszka Kozłowska (MUSC Poland)