Bilet na mecz

Oficjalnym dystrybutorem biletów jest Manchester United Ticket Office. Zazwyczaj bilety dostępne są wyłącznie dla osób posiadających One United, czyli kartę kibica, o której informacje znajdziecie poniżej. Czasem także są one dostępne w sprzedaży ogólnej.

Bilety można kupić poprzez oficjalną stronę Manchesteru United – www.manutd.com poprzez zakładkę Tickets and Membership, a następnie klikając w Buy Tickets.

Kupując bilet przez wyżej wspomnianą stronę możemy wybrać miejsce, na którym chcemy siedzieć, i od tego będzie uzależniona cena biletu. Poniższy obrazek przedstawia ceny biletów na Old Trafford. Ceny uwzględniają 5 funtów zniżki dla posiadaczy One United i dotyczą spotkań w Premier League, Pucharze Anglii, Pucharze Ligi Angielskiej oraz fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bilety dla osób poniżej 16 roku życia kosztują 13 funtów.

(Źródło: http://www.manutd.com/en/Tickets-And-Hospitality/Seating-Plan.aspx)

Dostępność biletów uzależniona jest od przeciwnika. Na mecze z Arsenalem, Chelsea, City, Liverpoolem, Tottenhamem a także na ostatni mecz sezonu obowiązuje losowanie – na stronie wpisujemy swoje dane oraz miejsca które chcielibyśmy zająć. Następnie w określonym przez klub dniu otrzymujemy informację, czy bilet wylosowaliśmy. Na pozostałe mecze zazwyczaj bilety można kupić bez konieczności udziału w losowaniu – na początku sezonu klub udostępnia część biletów do sprzedaży. W trakcie sezonu ‘wrzuca’ kolejne dostępne bilety, stąd jeśli wejdziemy na stronę dziś możemy zobaczyć, że bilety zostały wyprzedane. Klub jednak zachęca nas do zarejestrowania  i jak tylko bilety staną się dostępne dostajemy maila i możemy bilet zakupić.

Posiadając One United można kupować bilety na mecze Premier League, Pucharu Anglii, Pucharu Ligi Angielskiej a także mecze Ligi Mistrzów (domowe, a także można aplikować na mecze wyjazdowe)

Drugą opcją zakupu biletu jest członkostwo w MUSC Poland, które jest jedynym oficjalnym Stowarzyszeniem Kibiców Manchesteru United w Polsce. MUSC posiada pulę biletów na każdy mecz domowy w Premier League i bilety te dostępne są wyłącznie dla członków Stowarzyszenia. Nabór odbywa się co roku w kwietniu.

Często osoby, które nie chcą kupować OU szukają biletów online – poprzez grupy na Facebooku czy portale takie jak viagogo. Musicie być świadomi, iż nie są to oficjalne kanały dystrybucji biletów i zakup biletu w ten sposób może wiązać się z ryzykiem. Ponadto, jeśli decydujecie się na zakup poprzez media społecznościowe, odradzamy wysyłanie pieniędzy na bilet przez internet – najlepiej umówić się z daną osobą na odbiór osobisty np. w okolicach stadionu w dniu meczu. Bilety na kartach One United są nietransferowalne, co znaczy, że może z nich korzystać wyłącznie właściciel karty.

Ostatnimi czasy, szczególnie na mecze odbywające się w tygodniu, klub przeprowadza wyrywkowe kontrole biletów i w efekcie wielu kibiców jest zmuszonych iść do Ticket Office by potwierdzić, że bilet faktycznie należy do nich – tak więc, jeśli odkupicie bilet od osoby trzeciej i zostanie to przez klub wyłapane ryzykujecie, że możecie nie wejść na stadion, a osoba która bilet sprzedała zostanie przez klub zbanowana z możliwości zakupu dalszych biletów lub jeśli był to posiadacz karnetu klub może nawet ten karnet danej osobie odebrać.

Opracowanie: Agnieszka Kozłowska (MUSC Poland)

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Button_Widget”][/siteorigin_widget]