Konferencja prasowa Michaela Carricka: nie myślę o przyszłości, bo skupiam się wyłącznie na starciu z “The Blues”

Źródło:manutd.com

Michael Carrick będzie miał w weekend szansę na debiut w Premier League w roli menedżera pierwszego zespołu Manchesteru United. Stanie on jednak przed trudnym zadaniem, bo jego tymczasowi podopieczni zmierzą się z niezwykle silną ekipą Chelsea Tuchela.

Wiele doniesień medialnych łączy Ralfa Ragnicka z posadą nowego tymczasowego menedżera. Co możesz zdradzić na ten temat?

– Będąc szczerym, niewiele jestem w stanie pomóc mediom. Spekulacje i doniesienia to tylko spekulacje i doniesienia. W momencie, w którym tu siedzę, zajmuję się przygotowaniem zespołu do meczu i tylko o tym myślę. Nie mam żadnych wieści na ten temat. Czekam na starcie w Londynie i grę przeciwko Chelsea.

Pewnie usłyszysz jeszcze wiele pytań na temat Ragnicka, ale porozmawiajmy o starciu z Chelsea. To ważny mecz dla Manchesteru United. Czy jesteś podniesiony na duchu po rezultacie ze środka tygodnia?

– Dało nam to impuls do działania, oczywiście, że tak. Z wielu przyczyn potrzebowaliśmy zwycięstwa. Najważniejszą z nich było to, by zawodnicy poczuli smak zwycięstwa i odzyskali nieco pewności siebie. Chodzi o nieco wiary, którą ostatnio gdzieś zgubiliśmy. To dla nas ogromne spotkanie, tak samo jak to wtorkowe. To jedna z tych okazji, przy których powinno cieszyć się starciem, wejść w rolę i sprawdzić się na tle zespołu, który gra bardzo dobrze. Jakiekolwiek indywidualności wybiegają na boisko w ich barwach, zawsze wyglądają groźnie. To bardzo dobry zespół i osiąga on ostatnio niesamowite wyniki. Dla nas to będzie test i nie mogę się już tego doczekać.

Jesteś zazwyczaj zrelaksowany. Jak to jest zostać menedżerem pierwszego zespołu? Spałeś we wtorek w ogóle, a może spędzasz cały czas, próbując uporządkować pomysły?

– Jestem taki, jaki jestem i to w pewnym sensie moja osobowość. Tak, oczywiście niektóre decyzje są trochę istotniejsze niż inne. Mam też trochę więcej na głowie i to normalne, ale w tym tygodniu zachowuję spokój. Personel i zawodnicy bardzo mocno mnie wspierają i nie przysporzyli mi zbyt wielu problemów, jeśli w ogóle. Podjąłem wyzwanie. Oczywiście początek tygodnia był trochę czasem prób i testów, ale kiedy już przeszliśmy tę fazę i zaczęliśmy grę, to zaczęliśmy niecierpliwić się przed meczami. Obowiązki przejmują kontrolę, a umysł się do tego dostosowuje. Najważniejsza jest koncentracja. Bardzo podobała mi się ta strona nowej posady.

Jeśli chodzi o Rangnicka lub kogokolwiek innego, jaki wpływ mogą mieć pojedynczy ludzie na drużynę? Zespół już przecież miał jednego menedżera w tym sezonie.

– Nowe pomysły można przyswajać bardzo szybko. Myślę, że historia to pokazuje. Czasami nie chodzi tylko o pomysły, ale może po prostu inny głos lub powiew świeżości. Widzieliśmy to już w przeszłości. Patrząc wstecz na historię, czasami to przynosi dobre efekty, a czasami nie do końca. Takie są już koleje życia. Zobaczymy więc, co się stanie w nadchodzących dniach.

Jadon Sancho zagrał jeden ze swoich najlepszych meczów w koszulce Manchesteru United. Co więcej można z niego wyciągnąć w krótkim czasie i jakiego rodzaju zawodnika mogą spodziewać się fani?

– On jest wspaniałym graczem. Powiedziałem wcześniej, że on nigdy nie jest szczęśliwszy, niż gdy ma piłkę przy nodze. Próbuje wtedy kreować, atakować obrońców i szukać napastników w środku, stwarzając okazje i strzelając w kierunku bramki. To wtedy jest najszczęśliwszy i najwięcej się uśmiecha. Widziałem to na treningu i widziałem to już w meczach. Najważniejszą rzeczą dla mnie podczas meczu z Villarreal, i powiedziałem to już, była jego postawa, jego tempo pracy i mentalność.

– Myślę, że zebrał wszystko w całość i jestem z niego bardzo zadowolony, ponieważ nie zawsze jest łatwo po prostu wejść do tego klubu i spisywać się wyśmienicie, szczególnie że to młodszy zawodnik, który ma przed sobą ogromną przyszłość. Jak bardzo momże się posunąć? Miejmy nadzieję, że wykorzysta swój potencjał w pełni.

Prawdopodobnie masz w zespole piłkarza o najlepszym wykończeniu w futbolu. Dlatego tak istotne jest, by ktoś tworzył mu szanse.

– Oczywiście tworzenie akcji jest ważne w każdym zespole i dlatego sprowadziliśmy Jadona do klubu. On ma talent i udowodnił to już w tak młodym wieku. Czeka go o wiele więcej i jestem pewien, że nie może się doczekać przyszłości.

Romelu Lukaku wrócił do Chelsea. Przez jeden sezon byłeś jego kolegą z drużyny, a przez kolejny trenerem. Jaki Lukaku był w klubie i co pomyślałeś, kiedy go opuścił?

– Wydaje się, że to było już dawno temu, kiedy Rom był tutaj i wyjechał. Pojechał do Włoch, spisał się bardzo dobrze i zaliczył dobry start w Chelsea. Wiem, że miał pecha z powodu kontuzji, ale wrócił i był aktywny na boisku. Dobrze będzie znów zobaczyć Roma. Jest oczywiście wspaniałym piłkarze. Gdziekolwiek był, tam strzelał bramki, więc jego wkład w drużynę jest całkiem oczywisty. To jasne, jak niebezpieczny może być. Jeśli Rom zagra, to doskonale będziemy wiedzieć, co wniesie na plac gry i będziemy na niego gotowi.

Biorąc pod uwagę nazwiska, dużo mówiono o tym, jak twoi gracze mogą przystosować się do stylu gry polegającego na wysokim pressingu. Jako ktoś, kto pracował z tymi graczami przez kilka lat, czy myślisz, że mogą przystosować się do tego stylu?

– W futbolu jest wiele różnych rodzajów gry i mamy tu grupę dobrych zawodników. Ktokolwiek się tu pojawi i jakikolwiek styl wprowadzi, to jestem pewien, że możemy się dostosować. W drużynie jest wiele prawdziwych talentów i to naprawdę dobrzy ludzie. Jestem pewien, że piłkarze nie mogą się doczekać tego, co nas czeka.

Rozumiem, że w tej chwili sytuacja jest wciąż w toku, ale czy plan na resztę sezonu zakłada, że ty, [Kieran] McKenna i [Mike] Phelan zawiążecie współpracę z nowym tymczasowym trenerem?

– Jak można zauważyć, ten tydzień mieliśmy wypełniony obowiązkami. Nie miałem czasu na myślenie, nie poświęciłem temu wiele uwagi. Skupiam się wyłącznie na przygotowaniu zespołu najlepiej jak potrafię; to wielka odpowiedzialność, którą obecnie mam na sobie. Dałem z siebie tyle, ile mogłem. W tej chwili nie myślę o niczym, co miałoby mieć miejsce po niedzieli.

Jakieś wiadomości dotyczące Shawa i sytuacji kadrowej?

– Tak, napotkaliśmy dwa lub trzy różne małe problemy. Czekamy, żeby zobaczyć, jak chłopcy sobie z nimi poradzą. Oczywiście to nigdy nie jest to dobre, bo potrzebujemy pełnego składu i wszystkich graczy. Na jednego lub dwóch wciąż czekamy. Luke otrzymał uderzenie w głowę, 2-3 tygodnie temu miał wstrząśnienie i ponownie został uderzony w meczu z Watfordem. Ocenimy jego stan w ciągu tygodnia i zadzwonimy do niego, żeby spytać, jak się ma.

Fred został poturbowany i skręcił kostkę. Udało mu się kontynuować, co jest dość niesamowite, i dokończył mecz. Ostatecznie odegrał dużą rolę w naszej wygranej. Musimy jednak zobaczyć, jak to się ułoży. Jest jeszcze jeden lub dwóch innych zawodników z kłopotami, ale jutro będziemy silni.

Byłeś w przeszłości bardzo dobrym pomocnikiem. Donny van de Beek dostał ostatnio miejsce w składzie. Gdzie jest jednak jego optymalna pozycja? To od roku jest zagadką, przez co pewnie nie mógł wkomponować się w zespół.

– Myślę, że Donny jest jednym z tych graczy, który dzięki swojej elastyczności może grać na różnych pozycjach. Robił to dla Ajaksa, zanim tu przybył, więc myślę, że jest do tego przyzwyczajony i miało to również miejsce w meczach Holandii. Różnorodność może być prawdziwą siłą. Mamy koncepcję, gdzie Donny jest najlepszy, ale, jak powiedziałem, jest to tak elastyczny zawodnik, że pasują mu dwie lub trzy pozycje w środku pomocy i w pobliżu. Grał kiedyś jako fałszywa 9 dla Ajaksu w Lidze Mistrzów, gdy zostali pokonani przez Tottenham. Mamy na niego pomysł, ale jego wszechstronność jest prawdziwą siłą, która może się okazać cenna dla zespołu.

Mówi się o nowym menedżerze, ale zastanawiałem się, jak dobrym punktem wyjścia jest  fundament, który zbudował Ole Gunnar Solskjaer i jak ci to obecnie pomaga?

– Myślę, że to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie zbudował Ole na tym stanowisku. Stworzył klubowe środowisko i funkcjonujące zaplecza. Grupa jest zżyta, czego ludzie nie widzą na co dzień. Nie jest to oczywiste na pierwszy rzut oka, ale myślę, że z biegiem czasu, jako zespół, poprawialiśmy się. Zaliczyliśmy dobry finisz w ubiegłym sezonie, a gdy wyniki zaczęły się poprawiać, dość szybko zaczęliśmy przegrywać mecze, przez co jest nam wstyd. Wszystkie inne zasługi zostały przyćmione przez porażki. Jednak owoce pracy Solskjaera wciąż tu są. W tym tygodniu cały personel i środowisko, w którego budowaniu Ole miał tak ogromny udział, bardzo mi pomogły. Cokolwiek wydarzy się później, na pewno mamy już świetne fundamenty do dalszej pracy.

Jak bardzo jesteś na bieżąco z poszukiwaniami menedżera? Wszystko wskazuje na to, że będzie to doświadczony trener z Europy. Jak dobre jest to dla ciebie, jeśli chodzi naukę i rozwijanie umiejętności? Znasz piłkarzy, wiele wniosłeś do Carrington — jak twoje umiejętności mogą okazać się przydatne nowemu menedżerowi?

– Jeśli chodzi o mnie, to rozmawiamy o zbyt odległej przyszłości. Tak naprawdę moje myśli dotyczą niedzielnego meczu. Taka jest kolej rzeczy, jeśli mam być szczery. Wchodząc w nową rolę w tym tygodniu, skupiam się na dwóch meczach i wyzwaniu, przed którym stoimy. To zadanie nie tylko dla mnie, ale dla całej grupy. Nie mogę rozpraszać się niczym innym, a na pewno wszystko inne rozwiąże się w nadchodzących dniach i tygodniach.

Jadon Sancho zagrał swój najlepszy mecz. Powiedziałeś mu coś o bardziej pozytywnym nastawieniu, czy to po prostu czas i aklimatyzacja?

– Znam to z perspektywy gracza. Czasami adaptacja zajmuje trochę czasu. To wciąż młody chłopak. Mówię o nim jak o młodym chłopcu, ale to po prostu młody zawodnik, który przyszedł do dużego klubu i nowej ligi. Nie jest łatwo ruszyć z piątego biegu i doskonale zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Oczywiście, że w niego wierzymy. Jak powiedziałem wcześniej, potencjał, jaki ma, jest ogromny. Jeśli tylko będzie nadal właściwie pracował i będzie trzymał się właściwej drogi, ma wielką szansę. Nie zdziwiło mnie to, co zrobił w Hiszpanii. Widziałem to już w ostatnich tygodniach na treningach. Widziałem, jak jego krok staje się sprężysty – pewność siebie można zobaczyć w tym, jak się porusza. Pokazuje małą iskierkę i mam nadzieję, że ona będzie coraz większa, a Jadon wciąż się będzie rozwijał.

Co sądzisz o Chelsea Thomasa Tuchela i ich mocnych stronach?

– Trzeba być pod wrażeniem sposobu, w jaki radzą sobie z meczami. Oczywiście obejrzałem całkiem sporo ich starć. Prezentują intensywny, dobrze zorganizowany ruch w linii obrony rywali, ale także z przodu. Świetnie konstruują akcje dzięki środkowi pola. Grają trzema obrońcami, którzy dobrze porozumiewają się ze środkiem pola.

– Boczni obrońcy są naprawdę agresywni, rzucają wyzwanie obrońcom i rozciągają grę po całym boisku. W tej chwili to zrównoważony zespół, emanuje wysoką pewnością siebie i to widać. Osiągnęli naprawdę wspaniałe wyniki, więc są na fali i dobrze zdaję sobie sprawę z wyzwań, przed którymi stoimy. Jak powiedziałem wcześniej, nie mogę się doczekać meczu, ponieważ to wielki test i duże wyzwanie. Bez wątpienia możemy tam pojechać i osiągnąć dobry wynik. Musimy w to wierzyć.

 

 

Źródłomanutd.com

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Training Top DP6825

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, oficjalna replika koszulki treningowej z długim rękawem, w której piłkarze Manchesteru United przygotowywali się do meczów w sezonie 2018/2019. Podkreśli dumę z faktu wspierania drużyny "Czerwonych Diabłów" zarówno w trakcie aktywności sportowej, jak i podczas wyjścia na miasto.Licencjonowany produkt klubowy.Cechy produktu:
 • kolor: jasnoszary, czerwony
 • materiał: 100% poliester
 • naprasowany herb klubu
 • dekolt w kształcie litery V
 • długi rękaw
 • wzmocniona, chroniąca przed wiatrem konstrukcja
 • mankiety z otworami na kciuki, zapewniające lepsze przyleganie do ciała
 • wykorzystana technologia adidas Climalite
Technologia adidas Climalite:
 • odprowadza wilgoć od skóry
 • zapewnia maksymalną lekkość i miękkość materiału
 • przynosi uczucie chłodu i komfortu termicznego nawet w najgorętszych warunkach

Dyskusja

Najnowsze

Ralf Rangnick przed meczem z Watfordem dla MUTV: wierzę, że Anthony Elanga pozostanie wzorem dla reszty młodzieży z akademii

Tymczasowy szkoleniowiec Manchesteru United Ralf Rangnick udzielił przedmeczowego wywiadu na wyłączność dla MUTV. Niemiecki szkoleniowiec nie ukrywał, że jest...

Konferencja prasowa Rangnicka przed meczem z Watfordem (cz. II): nie pomożemy Marcusowi Rashfordowi, dyskutując o nim każdego tygodnia

Konferencja prasowa Ralfa Rangnicka tradycyjnie została podzielona na dwie części. Kontynuując rozmowy z dziennikarzami przed meczem z Watfordem niemiecki...

Zapowiedź: Manchester United – Watford FC. 27. kolejka Premier League

Manchester United powoli wkracza w decydującą fazę sezonu ligowego, w której będzie trzeba zmierzyć się z czołówką ligi. Najpierw...

Raport z wypożyczeń: Anthony Martial kontuzjowany, a Axel Tuanzebe zaginął w akcji

Część piłkarzy Manchesteru United przebywa tymczasowo w innych klubach w ramach wypożyczeń. W imieniu ManUtd.pl zapraszamy do zapoznania się...
- Reklama -

Cristiano Ronaldo: wiem, że nie zostało mi wiele lat gry

Cristiano Ronaldo przyznał, że pomimo swojego wieku jest zdeterminowany do dalszej gry i zdobywania trofeów. Portugalczyk był zaskoczony, gdy Ralf...

Konferencja prasowa Rangnicka przed meczem z Watfordem (cz. I): mam nadzieję, że politycy z całego świata położą kres wojnie na Ukrainie

Ralf Rangnick spotkał się w piątek z dziennikarzami na konferencji prasowej zapowiadającej mecz z Watfordem w ramach 27. kolejki...

Manchester United – Watford: przegląd kursów w Betcris

Dzięki dość szczęśliwemu remisowi w Madrycie Manchester United przedłużył swoją serię meczów bez porażki do 10, jednak teraz podział...

Sytuacja kadrowa przed meczem z Watfordem

Tymczasowy menedżer Ralf Rangnick postanowił podzielić się z fanami najnowszymi wieściami z szatni Manchesteru United. Niemiecki menedżer potwierdził, że...

Najważniejsze

Konferencja prasowa Rangnicka przed meczem z Watfordem (cz. II): nie pomożemy Marcusowi Rashfordowi, dyskutując o nim każdego tygodnia

Konferencja prasowa Ralfa Rangnicka tradycyjnie została podzielona na dwie części. Kontynuując rozmowy z dziennikarzami przed meczem z Watfordem niemiecki...

Zapowiedź: Manchester United – Watford FC. 27. kolejka Premier League

Manchester United powoli wkracza w decydującą fazę sezonu ligowego, w której będzie trzeba zmierzyć się z czołówką ligi. Najpierw...

Może Cię także zainteresować

0