Sky Sports: 6 angielskich klubów zaangażowanych w utworzenie Europejskiej Super Ligi

Źródło:Sky Sports

Źródła Sky Sports informują, że sześć angielskich klubów jest zaangażowanych w utworzenie Europejskiej Super Ligi. Wśród nich znaleźli się Liverpool, Manchester United, Arsenal i Chelsea, a także dwa inne kluby Premier League.

Projekt ma być konkurencją dla Ligi Mistrzów UEFA, która obecnie dominuje europejski futbol.

Mark Kleinman, redaktor Sky News City, powiedział: – Rozumiem, że 12 klubów z całej Europy, w tym sześć największych angielskich klubów, podpisało się pod utworzeniem nowego formatu. Pozostałe to Barcelona, ​​Juventus i Real Madryt.

– Nowa liga oznacza oszałamiające sumy pieniędzy, które zostaną przekazane uczestniczącym klubom. Około 5 miliardów dolarów zostanie przeznaczonych na ten nowy projekt przez amerykański bank JP Morgan.

– Stanie się to po tym, jak finanse europejskich klubów mocno ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa, co jest jednym z powodów, dla których tak wiele największych europejskich klubów zdecydowało, że jest to właściwy czas na utworzenie Europejskiej Super Ligi po wielu latach dyskusji na temat takiego projektu.

Sky Sports News skontaktowało się z sześcioma klubami Premier League w celu uzyskania komentarza, w tym z Manchesterem United, który odmówił udzielenia odpowiedzi.

Dyrektor generalny Premier League, Richard Masters, napisał list do wszystkich 20 klubów ligi, aby wyrazić swój sprzeciw wobec nowego projektu.

Masters powiedział klubom: – Tego przedsięwzięcia nie można rozpocząć bez angielskich klubów i wzywamy każdy klub rozważający zrzeszenie się lub przyłączenie się do tego przedsięwzięcia, aby natychmiast zrezygnował, zanim wyrządzi nieodwracalne szkody.

– Nie popieramy i nie możemy poprzeć takiej koncepcji.

– Regulamin Premier League obejmuje zobowiązanie klubów do pozostania w piramidzie piłkarskiej i zakazuje klubom udziału w rozgrywkach innych niż wymienione w Rule L9, bez zgody zarządu Premier League.

– Nie wyobrażam sobie żadnego scenariusza, w którym takie pozwolenie zostałoby udzielone.

Inicjatywa stworzenia konkurencyjnej dla Ligi Mistrzów ligi jest nieoczekiwana po tym, jak Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA), które reprezentuje 246 czołowych klubów kontynentu, poparło reformy UEFA.

UEFA zaproponowała zwiększenie liczby zespołów do 36 z 32 drużyn w Lidze Mistrzów i przekształcenie fazy grupowej w jedną tabelę zamiast obecnych grup złożonych z czterech drużyn.

Drużyny rozegrałyby po dziesięć meczów w fazie grupowej, a nie sześć, a także zostałaby wprowadzona runda play-off przed ostateczną fazą pucharową.

Doniesienia o planach utworzenia Super Ligi pojawiały się od wielu lat i po raz kolejny powróciły w styczniu, kiedy media informowały że opracowano dokument przedstawiający plany 20-drużynowej Super Ligi.

FIFA i UEFA ostrzegły, że ​​zabronią graczom uczestniczącym w tych planach gry na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

Oświadczenie Premier League

Premier League potępia wszelkie propozycje, które naruszają zasady otwartej rywalizacji i sportowych osiągnięć, które są sercem krajowej i europejskiej piramidy piłkarskiej.

– Fani dowolnego klubu w Anglii i całej Europie mogą obecnie marzyć, że ich drużyna może wspiąć się na szczyt i zagrać z najlepszymi. Wierzymy, że koncepcja Europejskiej Super Ligi zniweczy to marzenie.

Premier League jest dumna z prowadzenia konkurencyjnych i fascynujących rozgrywek piłkarskich, które uczyniły ją najpopularniejszą ligą na świecie. Nasz sukces pozwolił nam wnieść niezrównany wkład finansowy w krajową piramidę piłkarską.

Europejska Super Liga podważy atrakcyjność całej gry i będzie miała głęboko niszczący wpływ na najbliższe i przyszłe perspektywy Premier League i jej klubów członkowskich, a także wszystkich tych w piłce nożnej, którzy liczą na nasze fundusze i solidarność, aby prosperować.

– Będziemy współpracować z kibicami, FA, EFL, PFA i LMA, a także innymi interesariuszami w kraju i za granicą, aby bronić integralności i przyszłych perspektyw angielskiej piłki nożnej w najlepszym interesie gry.

Oświadczenie UEFA

UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej (FA) i Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF) i La Liga oraz Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A dowiedziały się, że kilka angielskich, hiszpańskich i włoskich klubów może planować ogłosić stworzenie zamkniętej, tak zwanej Super Ligi.

– Gdyby tak się stało, chcielibyśmy powtórzyć, że my – UEFA, FA, RFEF, FIGC, Premier League, LaLiga, Lega Serie A, ale także FIFA i wszystkie nasze federacje członkowskie – pozostaniemy zjednoczeni w naszych wysiłkach na rzecz zatrzymania tego cynicznego projektu opartego na interesie własnym kilku klubów w czasie, gdy społeczeństwo potrzebuje solidarności bardziej niż kiedykolwiek.

– Rozważymy wszystkie dostępne nam środki, na wszystkich poziomach, zarówno sądowych, jak i sportowych, aby temu zapobiec. Piłka nożna opiera się na otwartych zawodach i sportowych zasługach. Inaczej być nie może.

– Jak wcześniej ogłosiła FIFA i sześć federacji, kluby, których to dotyczy, otrzymają zakaz gry w jakichkolwiek innych rozgrywkach na poziomie krajowym, europejskim lub światowym, a ich zawodnicy mogą zostać pozbawieni możliwości reprezentowania swoich drużyn narodowych.

– Dziękujemy klubom w innych krajach, zwłaszcza klubom francuskim i niemieckim, które odmówiły podpisania umowy. Wzywamy wszystkich miłośników piłki nożnej, kibiców i polityków, aby przyłączyli się do nas w walce przeciwko takiemu projektowi. być ogłoszone. Ten wytrwały interes własny nielicznych trwa już zbyt długo. Wystarczy.

Oświadczenie FA

FA została poinformowana, że ​​niektóre angielskie kluby planują utworzenie zamkniętej Europejskiej Super Ligi z innymi klubami europejskimi. Oczywiste jest, że byłoby to szkodliwe dla angielskiej i europejskiej piłki nożnej na wszystkich poziomach i stanowiłoby naruszenie zasad otwartej rywalizacji i osiągnięć sportowych, które są fundamentalne dla sportu wyczynowego.

– Aby powstały nowe zawody z udziałem klubów z różnych związków, wymagana byłaby zgoda odpowiednich federacji krajowych, konfederacji i/lub FIFA. Nie udzielimy pozwolenia na żadne rozgrywki, które byłyby szkodliwe dla angielskiej piłki nożnej i podejmiemy wszelkie kroki prawne i/lub działania regulacyjne niezbędne do ochrony szerszych interesów gry.

– Podkreślamy, że FIFA potwierdziła na początku tego roku, że ani ona, ani sześć konfederacji nie uznają żadnych takich rozgrywek i jako takie, żaden z zaangażowanych graczy lub klubów nie może zostać dopuszczony do udziału w żadnych oficjalnych rozgrywkach, które są objęte auspicjami FIFA lub ich odpowiednich konfederacji.

FA będzie nadal współpracować z UEFA, FIFA i Premier League, aby upewnić się, że nic nie zostanie zatwierdzone, co mogłoby zaszkodzić angielskiej piłce nożnej. Będziemy współpracować z kibicami, Premier League, EFL, PFA i LMA, a także innymi interesariuszami, w kraju i za granicą, w celu obrony integralności i przyszłych perspektyw angielskiej piłki nożnej w najlepszym interesie gry.

ŹródłoSky Sports

Ostatnie sztuki

Koszulka adidas Manchester United Training Top DP6825

Wykonana z najwyższej jakości materiałów, oficjalna replika koszulki treningowej z długim rękawem, w której piłkarze Manchesteru United przygotowywali się do meczów w sezonie 2018/2019. Podkreśli dumę z faktu wspierania drużyny "Czerwonych Diabłów" zarówno w trakcie aktywności sportowej, jak i podczas wyjścia na miasto.Licencjonowany produkt klubowy.Cechy produktu:
 • kolor: jasnoszary, czerwony
 • materiał: 100% poliester
 • naprasowany herb klubu
 • dekolt w kształcie litery V
 • długi rękaw
 • wzmocniona, chroniąca przed wiatrem konstrukcja
 • mankiety z otworami na kciuki, zapewniające lepsze przyleganie do ciała
 • wykorzystana technologia adidas Climalite
Technologia adidas Climalite:
 • odprowadza wilgoć od skóry
 • zapewnia maksymalną lekkość i miękkość materiału
 • przynosi uczucie chłodu i komfortu termicznego nawet w najgorętszych warunkach

Dyskusja

Najnowsze

Ralf Rangnick przed meczem z Watfordem dla MUTV: wierzę, że Anthony Elanga pozostanie wzorem dla reszty młodzieży z akademii

Tymczasowy szkoleniowiec Manchesteru United Ralf Rangnick udzielił przedmeczowego wywiadu na wyłączność dla MUTV. Niemiecki szkoleniowiec nie ukrywał, że jest...

Konferencja prasowa Rangnicka przed meczem z Watfordem (cz. II): nie pomożemy Marcusowi Rashfordowi, dyskutując o nim każdego tygodnia

Konferencja prasowa Ralfa Rangnicka tradycyjnie została podzielona na dwie części. Kontynuując rozmowy z dziennikarzami przed meczem z Watfordem niemiecki...

Zapowiedź: Manchester United – Watford FC. 27. kolejka Premier League

Manchester United powoli wkracza w decydującą fazę sezonu ligowego, w której będzie trzeba zmierzyć się z czołówką ligi. Najpierw...

Raport z wypożyczeń: Anthony Martial kontuzjowany, a Axel Tuanzebe zaginął w akcji

Część piłkarzy Manchesteru United przebywa tymczasowo w innych klubach w ramach wypożyczeń. W imieniu ManUtd.pl zapraszamy do zapoznania się...
- Reklama -

Cristiano Ronaldo: wiem, że nie zostało mi wiele lat gry

Cristiano Ronaldo przyznał, że pomimo swojego wieku jest zdeterminowany do dalszej gry i zdobywania trofeów. Portugalczyk był zaskoczony, gdy Ralf...

Konferencja prasowa Rangnicka przed meczem z Watfordem (cz. I): mam nadzieję, że politycy z całego świata położą kres wojnie na Ukrainie

Ralf Rangnick spotkał się w piątek z dziennikarzami na konferencji prasowej zapowiadającej mecz z Watfordem w ramach 27. kolejki...

Manchester United – Watford: przegląd kursów w Betcris

Dzięki dość szczęśliwemu remisowi w Madrycie Manchester United przedłużył swoją serię meczów bez porażki do 10, jednak teraz podział...

Sytuacja kadrowa przed meczem z Watfordem

Tymczasowy menedżer Ralf Rangnick postanowił podzielić się z fanami najnowszymi wieściami z szatni Manchesteru United. Niemiecki menedżer potwierdził, że...

Najważniejsze

Konferencja prasowa Rangnicka przed meczem z Watfordem (cz. II): nie pomożemy Marcusowi Rashfordowi, dyskutując o nim każdego tygodnia

Konferencja prasowa Ralfa Rangnicka tradycyjnie została podzielona na dwie części. Kontynuując rozmowy z dziennikarzami przed meczem z Watfordem niemiecki...

Zapowiedź: Manchester United – Watford FC. 27. kolejka Premier League

Manchester United powoli wkracza w decydującą fazę sezonu ligowego, w której będzie trzeba zmierzyć się z czołówką ligi. Najpierw...

Może Cię także zainteresować

0