Maurizio Sarri o porażce Chelsea w FA Cup No ratings yet.

Getty Images

Manchester United pokonał Chelsea Londyn w 5. rundzie FA Cup. “Czerwone Diabły” wygrały 2:0, po golach Andera Herrery i Paula Pogby w pierwszej połowie spotkania. Trener ekipy z Londynu po meczu podzielił się kilkoma spostrzeżeniami odnośnie do porażki swojego zespołu.

Maurizio Sarri stwierdził m.in. że w ciągu pierwszych 45 minut tego spotkania lepiej spisywali się londyńczycy, ale goście z Manchesteru mieli więcej szczęścia i do szatni schodzili z dwiema bramkami przewagi. Według menedżera gospodarzy w drugiej części meczu United grało lepiej w defensywie, a “The Blues” pogubili się w swojej grze.

Włoch stwierdził także, że jego skład nie do końca rozumiał, jak miał grać. Piłkarze powinni szybciej przemieszczać się po boisku. Nie za szybka i zbyt indywidualna gra, miała sprawić, że niemożliwe stało się strzelenie choćby jednej bramki przez Chelsea.

– Musimy być bardziej agresywni i zdeterminowani w sytuacjach zarówno pod bramką przeciwnika, jak i pod własną. To było miejsce, w którym widoczna była różnica miedzy drużynami – skomentował Włoch.

Dziennikarze zapytali Sarri’ego o relacje z piłkarzami. Menedżer wierzy, że kontakt z piłkarzami jest dobry. Jednak w jego mniemaniu, to nie jest najważniejsze. Dobra gra i odpowiednie wyniki, to są aspekty, na których skupia się szkoleniowiec.

W podobny sposób odpowiedział na pytanie o reakcję fanów w drugiej części meczu, którzy często śpiewali “nie wiesz, co robisz”:

– Martwię się o wyniki, nie o kibiców. Oczywiście rozumiem naszych sympatyków, ponieważ rezultat nie był dobry i odpadliśmy z FA Cup.